Hayra İlk Adım

63 NOLU TAKİP A AİLEMİZ

blog-details
20
Jan

63 NOLU TAKİP A AİLEMİZ

Aile Tipi:  BOŞANMIŞ-ENGELLİ

Aile Detayı : Anne 2 çocuk ( anne  45 – Kız 18 – Kız 16  )

Uyruk : Türk Aile

Referans : Dernek hattımıza başvuru

Aileyi ilk tanıdığımız tarih : 15 Mart 2018

Ne zaman evlendiniz ?

-Eşim ile 2000 yılında evlendim.

-Eşiniz ile ne zaman boşandınız sebebi neydi ?

 -Eşim ile 2000 yılında evlendim 11 yıl evli kaldım sürekli beni aldatıyordu başka kadınlara karşı sürekli zaafı vardı. Çocuklarıma sürekli şaka ile karışık size cici anne alıyım mı diye takılıyordu meğerse sakarya da konuştuğu görüştüğü bir kadın varmış bizi bırakıp ona gitti. Bu olay üzerine boşanma davası açtım 2011 yılında boşandık.

-Eşinizin durumu nedir çocuklarına yardımcı oluyor mu ?

 -Sakarya da bizi bırakıp gittiği kadından bir çocuğu olmuş 1 sene sonra onu da aldatmış. Başka bir kadına gitmiş. Çocuklarım ikinci kadın ve çocuk ile ara ara görüşüyorlar. Onlarında durumu iyi değilmiş. Aynı kaderi paylaştığımız için sanırım kadın bizlere yakın olmak istedi ara ara görüşüyorlar ben hiç görüşmedim. Eşim 3 ncü kadınla da yapamadı duyduğumuza göre şuan Konya da annesinin yanına dönmüş hala eski hareketleri devam ediyormuş ipe sapa gelmez bir adam işte. Boşanma sonrasında nafaka olarak 475 tl ödenmesine karar verildi lakin düzenli olarak hiçbir zaman alamadık. Eşim bir ara trafik kazası geçirmiş hastanede yatmış o ara kayınvalidem oğlum beyin sendromu geçiriyor diye dava açıyor nafaka için 475 tl 300 tl ye düşüyor ama dediğim gibi alamıyoruz.

-Kaç Çocuğunuz var ?

2 çocuğum var en büyük  18 yaşında kız çocuğum A…. Dışardan imam hatip lisesi okuyor. Diğer kızım Ş…. 16 yaşında lise öğrencisi şuan pandemiden dolayı ikiside evde.

-Hayatta yaşadığınız en büyük zorluk neydi?

-Benim sağlık durumum belimden aşağısı tutmuyor. Beynimde tümör karaciğerde yağlanma dalakta kis şeker başlangıcı ayrıca tansiyon düşüklüğü var birde guatr rahatsızlığım var . Çocuklarıma yük oluyorum hiç hayrım yok onlara karşı şuan yaşadığım en büyük zorluk bu. Yürüyememe ile alakalı olarak yapılan kontrollerde boyun fıtığından kaynaklı olduğu söylendi ameliyat denildi ama daha olamadım. Birde 6 sene önce sobadan zehirlendik benim için en kötü zaman buydu.

-Hayra ilk adım derneğini ne zaman nasıl tanıdınız ?

3 sene önce komşumuz başvurmuş. O günden bugüne bizi hiç yalnız bırakmadılar. Bayramlıkları çocuklarıma hep bu dernek aldı ayrıca okul zamanı kızlarımın tüm ihtiyaçlarını aldılar. Bol Bol et yedik Un patates çuvalla verdiler. Yani bu dernek bizim için bir güvence gibi bir şey çok daraldığımızda arıyoruz bugüne kadar hiç geri çevirmediler. Allah onlardan onlara yardımcı olanlardan razı olsun.

- Çocuklarınız size nasıl yardımcı oluyor

-En büyük kızım dışardan okuyor normal zamanda hafta içi o bana yardımcı oluyor. Haftasonları ise küçük kızım ilgileniyor benimle şuan ise 3,5 gün biri 3,5 gün diğeri bakıyor aralarında öyle anlaşmışlar. Kış aylarında sobayı sıra ile dolduruyor boşaltıyorlar bulaşık çamaşır her şey sıra ile işte.Rabbim razı olsun onlardan bahtlarını güzel eylesin.

-Ev durumu nedir kira ne ödüyorsunuz ?

- Evimiz eski bahçeli bir ev ama bahçe duvarı falan yok şuan 270 tl veriyorum ama 550 tl istiyor ev sahibi siz evi gördünüz durumunu sizce 550 eder mi ? Büyük kız abi banyomuz çok kötü annem idare ediyor ama yıkık dökük banyo yaparken korkarak yapıyoruz keşke güzel bir banyomuz veya evimiz olsaydı dedi.

-Şuan gelir durumunuz nedir nerelerden yardım alıyorsunuz ?

-Babamdan kalan maaş var sanırım 2000 tl civarı annem 750 tl sini bize veriyor. Ayrıca hayrailkadım derneği düzenli olarak 200 tl gönderiyor. Faturaları ve kirayı bu şekilde ödüyoruz. Gıda tanıyan bilen herkes getiriyor gıda sorunumuz yok hamdolsun bazen bol bol geliyor. Ayrıca hayrailkadım derneği her ay düzenli olarak arıyor gıda eksiğimizi soruyor ama gıdamız olduğu için istemiyoruz. Karşı komşumuz anneme akülü araç aldı.

-Anneniz ile beraber yaşasanız daha hayırlı olmaz mı ?

-Anneme bu konuyu kaç kez söyledim birkaç kez denedik ama annem bizlik sorun yok ama hep huysuzluk yapıyor sürekli rahatsız oluyor gitmek istiyor 3 5 gün misafir gibi kalıyor evine gidiyor bende isterdim beraber kalalım iyi bir yerde Allah ne verdiyse yiyelim içelim ama kendi isteği kalmak istemiyor bizimle.

-Herhangi bir akrabanız size yardımcı olmuyor mu ?

-İki erkek kardeşim var halleri normal derecede ama maalesef yardımcı olmuyorlar. Zaten konu komşu bize bakıyor gerek duymuyoruz. Allah onlardan yardım eden herkesten razı olsun.

-Bizden bir isteğiniz var mı ?

-Çocuklarım büyüdü eskiden problem olmuyordu ama onlarında istekleri var daha yaşanabilir bir ev istiyorlar 2+1 gibi. Benimde rahat girip çıkabileceğim akülü aracım var onun için bir ev olabilirse çok dua ederim olmazsa da ederim. Allah sizden razı olsun

 

1 Senedir ihtiyaçlarını karşıladığımız aile tüm detaylı araştırmalardan diğer dernek sorgulamalarından geçmiş bir ailemizdir.

1 anne 2 kız kardeşimiz bulunmakta . Boşanmış ayrıca annemiz engelli. 

En büyük kız 18 yaşında diğer kardeşimiz kız 16 yaşında çalışabilecek güçte bir erkek yoktur.

Tüp, aylık gıda, çocukların okul forma kırtasiye malzemeleri yakacak ve yaz kış kıyafetlerini veriyoruz.

Ailemize yardımda bulunmak isterseniz banka bilgileri açıklama kısmına ailemizin kodunu şahsınıza ait telefon numaranızıda belirtirseniz geri dönüş yaparız inşallah.

Örnek: 1111 nolu aileye  0553 500 5742

 AİLEYE YARDIMCI OLMAK İSTİYORUM !!! TIKLA !!!

 

Telefon
WhatsApp